Yönetim Kurulu

Slide

Yönetim Kurulu

DR. ERCAN VARLIBAŞ - YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Dr. Ercan Varlıbaş, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu. Ardından 2 yıl Jahn Ferencz Hospital’de çalışmalarda bulundu; daha sonra 4 yıl göz hekimliği (oftalmoloji) alanında ihtisas yaptı. İhtisastan sonra doğrudan hekimlik mesleğini yapmadı; 1997’de VSY Varlıbaşlar Sağlık yatırımları ve Hizmetleri Ltd. Şti.’yi kurdu. Dr. Varlıbaş, sürdürülebilir büyüme çalışmaları ve projeleri doğrultusunda 2009 yılında da VSY Biotechnology şirketinin temellerini attı ve bu çatı altında üretim çalışmalarını başlattı. Kurulduğu günden itibaren VSY Biotechnology’nin Ür-Ge ve Ar-Ge çalışmalarına önem veren Dr. Varlıbaş; TC. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onaylı Ar-Ge merkezi bünyesinde yenilikçi ürün ve projelerin geliştirilmesine öncülük ediyor.  Dr. Varlıbaş Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Biyoteknoloji Sanayicileri Derneği (BİYOSAD) ile de ülkemizin biyoteknoloji ekosistemini bir araya getirip kalıcı, sürdürülebilir bir yapıya dönüştürmek için hayata geçirilmeye başlanan ‘İstanbul Biyoteknoloji Vadisi’ çalışmalarını sektörün tüm paydaşlarıyla birlikte yürütüyor.

Dr. Varlıbaş, yönetici ve üye olduğu diğer kuruluşlarda yaptığı çalışmalar ile de sektörün Türkiye ve dünyadaki gelişimine katkı sağlıyor. Dr. Ercan Varlıbaş’ın Yönetici ve üyesi olduğu bazı kuruluşlar şunlardır:

DEİK Sağlık İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi (İSEK)  Yönetim Kurulu Üyesi, Kontakt ve Göz İçi Lens Avrupa Federasyonu (EFCLIN)  Delegesi, Üniversite Sanayi İş Birliği Merkez Platformu Teknoloji Ödülleri Jüri Üyesi

MÜSİAD üyesi, Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Üyesi.

Dr. Ercan Varlıbaş, iyi derecede İngilizce ve Macarca bilmektedir

PROF. DR. BARRY WHITE - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

1945 doğumlu olan Barry James White, Heriot Watt Üniversitesinden Kimya Mühendisliği bölümünden 1968’de mezun oldu. Ardından Imperial Chemical Industries Ltd’de çalışma hayatına başladı. Liquid Gas Equipment Ltd ve Protein Fractionation Center’da yönetici olarak görev yaptı.

1980-1988 yılları arasında Napier Universitesinde Makine Mühendisliği bölümünde öğretim görevlisi olarak ders verdi.

1988 – 2010 yılları arasında Hyaltech Ltd’de Teknik Direktör ve Genel Müdür olarak çalıştı.

2010 yılında Kimya Mühendisliğinden Onursal Profesörlük aldı. Emekliliğinin ardından 2010’da VSY Biotechnology için danışmanlık yapmaya başlayan Prof White Yönetim Kurulu üyesidir.

EYÜP SONER - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

1955’te Alaşehir’de doğdu. Orta ve Lise eğitimini Bornova Anadolu Lisesi’nde (o zamanki adı ile İzmir Maarif Koleji), Kimya Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde aldı. Unilever’de farklı yöneticilik pozisyonlarında yaklaşık 6 yıl, SC Johnson Wax’ta ise en son görevi Ortadoğu Kuzey ve Batı Afrika ile CIS ülkelerinden sorumlu Tedarik Zinciri Bölge Yöneticisi olmak üzere yaklaşık 18 yıl çalıştı. 2007 yılında Soner Danışmanlık ve Yatırım şirketini kurarak danışmanlık sektörüne geçti. 2 yıla yakın Suudi Arabistan AlMunajem Cold Stores için, 6 yılı aşkın da ülkemizin en büyük 100 şirketi içindeki Ekol Lojistik için farklı seviyelerde icracı ve yönlendirici üst yönetim görevleri üstlendi. 2 Eylül 2019 itibarıyla VSY Biyoteknoloji’de dışarıdan Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaya başladı.

Eyüp Soner evli ve 2 çocuk babası 1 torun dedesidir

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH