Yeni Biyoteknolojik Çalışmalarımız İle Türkiye Ekonomisine Yılda 2 Milyar TL’lik Katkı Sağlayabiliriz

VSY Biotechnology Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş, Biyoteknoloji Konferansı’nda yeni hazırladıkları biyoteknolojik çalışmaların hayata geçmesi için uygun ortamın olması halinde; Türkiye’ye yılda 2 Milyar TL’lik katkı sağlayabileceklerini açıkladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi BİYOGEN Kulübü tarafından düzenlenen Biyoteknoloji Konferansı’na konuşmacı olarak davet edilen VSY Biotechnology Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş, biyoteknoloji endüstrisini masaya yatırdı. Türkiye biyoteknoloji gelişimine yönelik öngörülerinden de bahseden Dr. Varlıbaş, yeni bir biyoteknoloji projesi üzerinde çalıştıklarını belirterek; bu projeleri hayata geçirdikleri taktirde tamamı ithal edilen 3 Milyar TL değerindeki biyoteknoloji ürünlerinin önemli bir kısmının yerli üretim ile karşılanabileceğini ve Türkiye’ye 2 Milyar TL’lik katkı sağlanabileceğini açıkladı.

VSY Biotechnology Ar-Ge Merkezi’nin uzun yıllardır büyük bir titizlikle yeni inovatif ürünler üzerine çalıştığını vurgulayan Dr. Varlıbaş; yeni biyoteknolojik ürünler ile aynı zamanda ihracat kanallarının da gelişeceğini ve Türkiye’ye özgü başka yeni biyoteknolojik ürünlerin üretilebilmesi için uygun iklimin oluşturulabileceğini dile getirdi.

Dr. Varlıbaş; Scientific American WorldView’in gerçekleştirdiği sıralamaya göre Türkiye’nin biyoteknoloji endüstrisinde 54 ülke arasından 46. Sırada bulunduğunu belirterek, Türkiye’nin dünyadaki 18. Büyük ekonomisi olarak biyoteknoloji alanında daha üst noktalara çıkmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

YENİ GÖZ İÇİ LENSİ TÜM DÜNYA ÜLKELERİNDE PATENT ALIYOR

VSY Biotechnology; Seamless Vision Technology (SVT) üretim tekniği sayesinde, uzak, orta, yakın ve tüm ara mesafelerde görüş gücü sunan yeni göz içi lensini geçtiğimiz günlerde tüm dünya ülkelerine tanıtmıştı. Sinusoidal yapısıyla öne çıkan ve katarakta çözüm oluştururken aynı zamanda göz bozukluklarını düzeltebilen yeni teknolojik lenslerin tüm dünya ülkelerinden patent alma süreci devam ediyor. Göz içerisindeki doğal lensin cerrahi yöntemle çıkarılmasının ardından, doğal lensin yerine implante edilebilen inovatif göz içi lensler; katarakt hastası olmayan fakat yüksek derecede göz kusuru bulunan kişilere de göz hekimleri tarafından uygulanabiliyor.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH