VSY Biotechnology’den Örnek Koronavirüs Tedbirleri

Dünyadaki Koronavirüs salgınının Türkiye’yi etkilemeye başlamasıyla, ülkemizdeki şirketler kriz masaları oluşturarak önlemler aldılar. Sağlık için yoğun güvenlik çalışmaları yapan şirketlerden biri de VSY Biotechnology.

Virüsün görülmeye başladığı günlerden itibaren VSY Biotechnology Yönetim ve İcra Kurulları nezdinde, kriz masaları oluşturarak ülkemizde görülebilecek her türlü olası senaryolar üzerine çalışmalar yapıldı; risk haritaları oluşturuldu, bu doğrultuda ise gerekli aksiyonlar alınıyor.

VSY Biotechnology CEO’su Dr. Fatih Ergin’den koronavirüs tedbirleri ve çalışmaları hakkında bilgi aldık. Dr. Ergin şunları söyledi:

“İnsanların sağlığı bizim için en önemli konudur. VSY Biotechnology olarak, Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili mercileri ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kriz masaları oluşturarak, olası tüm senaryoları ortaya koyduk. Risk haritaları ve önlemlerimizi belirledik. Bu doğrultuda, çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz.

Öncelikle tüm çalışanlarımıza farkındalık, hijyen konusunda bilgilendirmeler yaptık. VSY Biotechnology Ailesi’ne; maske, dezenfektan, cilt temizleme mendilleri gibi koruyucu sağlık kitlerini sunduk. Önerilen hijyen uygulamalarının tümü VSY Biotechnology bünyesinde gerçekleşmektedir, binalarımız düzenli bir şekilde dezenfekte edilmektedir.

Tüm yurt dışı ve yurt içi seyahatlerimiz durdurulmuş, iptal edilmiştir. VSY Biotechnology Ailesi’nin önemli bir kısmı bilgisayarlarına yüklenilen uzaktan çalışma modülü sayesinde evlerinden mesailerini gerçekleştirmekteler. Bununla birlikte sağlık adına çalışan bir firma olarak, yoğun hijyen tedbirleri ile birlikte üretim tesislerimizin faaliyetlerine devam etmekteyiz. Stok seviyelerimizi yeterli düzeyde tutuyoruz. İnsanların sağlığı için aralıksız çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu zorlu dönemi hep birlikte atlatacağız, sağlıklı günler diliyorum.”

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH