VSY Biotechnology İKMİB’in En Fazla İhracat Yapanlar Listesi’nde Yer Alıyor

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçılar Birliği (İKMİB),  en fazla ihracat yapan üyelerini açıkladı. Kimyanın çeşitli alt sektörlerinde 10 binden fazla ihracatçı firma arasından ilkleri belirleyen İKMİB’in 2017 listesinin Eczacılık Ürünleri Kategorisi’nde VSY Biotechnology 20. Sırada yer alarak önemli bir ihracat başarısına imza attı.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçılar Birliği’nin (İKMİB) açıkladığı verilere göre, Türk Kimya sektörü 2017 yılında 16 milyar 115 milyon dolarlık ihracata imza attı. 300 binden fazla istihdamın sağlandığı belirtilen sektörün 2018 hedefi ise 18 milyar dolar olarak belirlendi. Bu hedefe ulaşırken İKMİB her yıl 10 binden fazla ihracatçı firma arasından ilkleri belirliyor. VSY Biotechnology de Eczacılık Ürünleri Kategorisi’nde başarılı bir performans göstererek İMKİB’in listesinde 20. sırada yer aldı.

İMKİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz tarafından imzalı olarak firmaya iletilen belgede, Türkiye’nin ihracatına yaptığı katkılardan dolayı VSY Biotechnology’ye teşekkür edildi ve başarıların devamı yönündeki dilekler belirtildi.

VSY Biotechnology CEO’su Özge Altunbaş Göktekin, VSY Biotechnology’nin yenilenen ve çeşitlenen ürün gamı ile her yıl ihracatını geliştirdiğini belirterek;  VSY Biotechnology olarak kimya sektörü ihracatına katkı yapıyor olmaktan, katma değer üretmekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH