VSY Biotechnology, İKMİB tarafından düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde Medikal Alanda Birincilik Ödülü’nün sahibi oldu.

İKMİB, 2018’in en fazla ihracat yapan kuruluşlarını ödüllendirdi. Üyeleri ile 7 bin ihracatçı firmayı temsil eden ve 2018 toplamında 17,4 milyar dolar ihracata imza atan İKMİB, kimya sektörünün ihracat yıldızlarını belirledi. İhracatın Yıldızları Ödül Töreni kapsamında VSY Biotechnology Medikal Alanda İhracatın Yıldızı Birincilik Ödülü’nün sahibi oldu.

VSY Biotechnology Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş konuyla ilgili olarak; “2018’in en çok ihracat yapan firması olmaktan dolayı gurur duyuyoruz, bu başarımızdan dolayı VSY Biotechnology Ailesi’ni canı gönülden kutluyorum. Ayrıca bize destek veren tüm kuruluş ve kişilere de teşekkürlerimi sunarım” dedi.

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister de yaptığı konuşmada; kimya sanayinin 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 8,23’lük artış göstererek, sektörler sıralamasında üçüncü olduğunu belirterek, sektörün önemini vurguladı. Pelister, kimyevi maddeler ve mamulleri sektörünü geliştirerek ihracatta başı çeken tüm firmalara teşekkürlerini iletti.

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister’in ev sahipliğinde düzenlenen ödül törenine ayrıca Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreteri Armağan Vurdu, STK ve Dernek Başkanları, İKMİB Yönetim Kurulu Üyeleri ve sektör firmalarının temsilcileri katıldı.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH