VSY Biotechnology Deloitte Tarafından En İyi Yönetilen Şirket Seçildi

Uluslararası standartlar ve uygulamalar çerçevesinde yönetim performansları üzerinde yapılan değerlendirmeler sonucunda, VSY Biotechnology, Deloitte tarafından en iyi yönetilen şirket (Best Managed Company) seçildi.  İstanbul’da gerçekleşen ödül töreninde VSY Biotechnology CEO’su Özge Altunbaş Göktekin’e başarı plaketi taktim edildi.

Deloitte En İyi Yönetilen şirket programında VSY Biotechnology’yi finalist olarak seçti ve daha sonra tekrar bir değerlendirme süreci ile sanayinin en önde gelen temsilcilerinden oluşan jüri karşısına çıkardı. Strateji, yetkinlik, inovasyon, kültür, adanmışlık, yönetişim ve finansallar ana başlıklarında jüri tarafından yapılan incelemeler ve raporlar sonucunda VSY Biotechnology en iyi yönetilen şirket (Best Managed Company) ünvanını kazandı.

Kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri ve bu hedeflere yönelik stratejik yönetim planları ile sağlık biyoteknolojisi alanında dünyanın en önemli ilk 3 şirketinden biri olmayı amaçlayan VSY Biotechnology; bu yönde demokratik yönetim anlayışı ile gerçekleştirdiği katılımcı yönetim ve yönetişim modelleri ile dikkatleri üzerine topladı.

VSY Biotechnology CEO’su Özge Altunbaş Göktekin, uygulanan katılımcı demokratik yönetim modelleri sayesinde şeffaf ve esnek bir yapı kurulduğunu; verimliliğin, huzur ve çalışma konforunun arttığını belirterek ödül töreninde şu açıklamalarda bulundu:

“Deloitte firmasının şirketlerin gelişimine katkı sağlamak için organize ettiği BMC programına katılıyor olmaktan ve en iyi yönetilen firmalardan biri olarak akredite olmaktan çok büyük onur duyduk.

VSY Biotechnology, yüksek katma değerli, teknolojik medikal ürünler üretiyor, Ar-Ge’ye yatırım yapıyor. Ürünlerimizi 60’ın üzerinde ülkeye VSY Biotechnology markası ile ihraç ediyoruz.

VSY Biotechnology, uluslararası pazar araştırma raporlarına göre; global göz içi lensi üreticileri arasında, pazar payı sıralamasında 14. Sıradadır. Bu 10 yıllık üretim geçmişi olan bir firma için büyük başarıdır.

İyi bir stratejik iş planımız var, uygulamada planı bireylere kadar indiriyoruz ve her ay hedefe gidecek yolda sonuçları ailemizin tüm üyeleri ile beraber gözden geçiriyoruz. Özetle; strateji, yürütme ve insan üçlüsünün güçlü işbirliği sayesinde ile bu ödüle layık görüldüğümüzü düşünüyorum.

Ayrıca son 2 senedir kurumsallaşmaya ve dijitalleşmeye önem verdik ve bu konuda çok yol kat ettik.

Bu ödüle layık görüldüğümüz için tekrar Deloitte firmasına ve değerli jüri üyelerine teşekkürlerimi sunarım. Bu ödülün alınmasında katkısı olan başta Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Ercan Varlıbaş’ a ve VSY Biotechnology Ailesi üyelerine teşekkür ederim.”

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH