VSY Biotechnology CEO’su Özge Altunbaş Göktekin “Kadınlar ve Liderlik”i Anlattı

VSY Biotechnology CEO’su Özge Altunbaş Göktekin, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sosyal Girişimcilik ve Yönetimde Kadın” başlıklı kongrede davetli konuşmacı olarak yer aldı. Göktekin, “Kadınlar ve Liderlik”’i anlattığı konuşmasında; “Liderlik; yaratıcı, güvenilir ve iyi bir ekip oyuncusu olmayı gerektirmektedir” dedi.

VSY Biotechnology CEO’su Özge Altunbaş Göktekin, Kongrede iş hayatındaki kadın liderlerin önemli özelliklerini “Athena Doktrini”ne dayanarak anlattı. İşbirliğine yatkın, empati yeteneği gelişkin, uzlaşmacı, öğrenen, sorunları güçle değil mantıkla çözen, yardımsever birey özelliklerinin daha çok kadınlarda bulunduğunu belirterek, bu kişisel özelliklerin ise başarıyı beraberinde getirdiğini açıkladı.

Göktekin, başarılı bir liderde olması gerekenleri şöyle açıkladı : “İyi ilişkiler sürdürmek ve saygılı olmak paradan daha değerlidir. Kibar insanlar her zaman saldırgan insanlara göre daha başarılı olacaklardır. İşbirliği, nezaket ve empati başarı için gereken kavramlardır ve bu kavramların Kadınlarda bulunması, onların iş hayatında daha fazla aranmasında etkendir. Liderlik; yaratıcı, güvenilir ve iyi bir ekip oyuncusu olmayı gerektirmektedir.”

VSY Biotechnology, Türkiye ortalamasının üzerindeki kadın istihdam oranıyla dikkat çeken şirketler arasında yer alıyor. Firmada; yüzde 60 kadın yönetici ve yüzde 50 oranında kadın çalışan bulunuyor.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH