VSY Biotechnology 38. Nisan Kursu’nda Oftalmolojideki Yeniliklerini Açıkladı

TOD Nisan Kursu etkinliğinde yer alan VSY Biotechnology Ekibi, tüm dünyada patent başvuruları yapılan yeni göz içi lensi Acriva Trinova hakkında göz hekimlerine bilgi verdi, ayrıca VSY Biotechnology ve Bausch +Lomb ile yapılan özel distribütörlük anlaşmasını duyurdular.

VSY Biotechnology, Türk Oftalmoloji Derneği Ankara  Şubesi’nce 6-8 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen 38. TOD Nisan Kursu’ndaki yerini aldı. Organizasyona Türkiye’nin her tarafından göz uzmanları katıldı. Uvea Hastalıkları konulu etkinlik boyunca bilimsel sunular, olgu tartışmaları yapıldı; oftalmolojiye yönelik yenilikler ve güncel gelişmeler konuşuldu.

VSY Biotechnology yetkilileri fuar boyunca son yeniliklerini ve şirkette yaşanan gelişmeleri göz hekimleri ile paylaştılar.  Göz hekimleri tüm dünyada patent başvuruları yapılan ve 55’den fazla ülkeye ihracatı gerçekleştirilen ‘Sinüzoidal Göz İçi Lensi Acriva Trinova’ hakkında yetkililerden bilgi aldılar.  Ayrıca VSY Biotechnology ve Bauch & Lomb ile yapılan özel distribütörlük anlaşması da Nisan Kursu sırasında göz hekimlerine duyuruldu.

VSY BIOTECHNOLOGY CEO’SU ÖZGE ALTUNBAŞ GÖKTEKİN:
“ACRIVA TRINOVA GÖZ İÇİ LENSİ BİR DEVRİM NİTELİĞİNDE”

VSY Biotechnology CEO’su Özge Altunbaş Göktekin; yeni göz içi lensin dünyada bu alanda çok önemli bir yenilik içerdiğini ve devrim niteliğinde olduğunu belirterek Trinova’nın diğer göz içi lenslerden ayrılan özelliklerini şöyle açıkladı:  “VSY Biotechnology Ar-Ge Merkezi’nde tasarlanarak üretilen Acriva Trinova,  SVT üretim teknolojisi ile üretildi.  Trinova göz içi lensi katarakta çözüm oluştururken aynı zamanda yakın-orta ve uzak mesafelerde kesintisiz sürekli görüş sağlayarak; hipermetrop, miyop, astigmat göz kusurlarını ortadan kaldırabiliyor. Ameliyat sonrasında göz bozuklukları giderilebiliyor ve hasta hayatına gözlük takmadan devam edebiliyor.

Acriva Trinova; SVT üretim tekniği, Sinüzoidal özelliği ve basamaksız difraktif alanları sayesinde kullanıcılarına her mesafede iyi görüş imkânı sunuyor. Özel tasarımı sayesinde karanlık tüm ışık koşullarında gözde optimum ışık dağılımı gerçekleştiriyor; daha iyi kontrast duyarlılığı oluşuyor ve yalnızca yakın-orta uzak mesafelerde değil ara görüş mesafelerinde de ultra netlik kazanılıyor. Yüzde 92 oranında çok yüksek bir seviyede efektif olarak retinaya ışık iletimini gerçekleştirebilen göz içi lensi, bu özelliğiyle de karanlık ortamlarda dahi kolay görüş imkânı sunabiliyor. Trinova gözde ışık dağılımını engelliyor. Trinova kullanıcılarında ‘kedi gözü parlamaları’ oluşmuyor.”

 CEO ÖZGE ALTUNBAŞ GÖKTEKİN:
“BAUSCH + LOMB’UN CERRAHİ ÜRÜN PORTFÖYÜNE SAHİBİZ ”

CEO Özge Altunbaş Göktekin, aynı zamanda VSY Biotechnology ve Bauch & Lomb ile yapılan özel distribütörlük anlaşması hakkında da bilgi verdi. Göktekin;  Bausch + Lomb ile yapılan yeni anlaşmayla güçlerine güç kattıklarını ifade ederek şu açıklamalarda bulundu:  “2018 itibari ile Bausch + Lomb’un Cerrahi Cihaz ve Aksesuarları’nın Türkiye’deki pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini üstlenmiş bulunuyoruz.

Bausch + Lomb’un 150 yıllık tecrübesi ile geliştirdiği katarakt ve vitroeretinal cerrahi ürün portföyünü Türkiye’ye sunmamızdan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Ürettiğimiz yenilikçi ürünlerimizle birlikte

Bausch+ Lomb’un cerrahi ürün gamını da bünyemize eklememizle birlikte;  katarak ameliyatında gerekli olabilecek bütünleşik tüm teknolojik ihtiyaçları hekimlerimizle buluşturuyoruz.”

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH