Uygulamalar

Slide

Kariyer Planlama

Şirketin stratejik hedeflerine bağlı olarak departman bazında bireysel hedefler ve aksiyon adımları belirlenir. Her hedefin İcra Kurulu tarafından belirlenmiş ağırlığı bulunmaktadır. Aylık bazda aksiyon adımlarının gerçekleşmesine göre departman yöneticileri ile değerlendirmeler yapılır. Gerekirse çalışanlar eğitimler ile desteklenerek yetkinlikleri ve yeterlilikleri güçlendirilir. Prim sistemi şirket ve departman hedeflerine bağlı bir şekilde uygulanmaktadır.

Yöneticilerin görüşlerine göre dikey ya da yatay kariyer planlaması yapılacak olan adaylar belirlenir. Belirleme sürecinde ana kriterler en az iki yıl kıdem ve karne sonuçlarının en az 80 puan olmasıdır.  Kariyer planlamasına dahil edilen çalışanların gelişmeleri eğitimlerle desteklenir ve bir adım sonraki pozisyonun yetkinlikleri ile ilgili çalışmalara katılır.

Kurumsal Performans Yönetimi

Kurumsal Performans Yönetimi, kurum ve departman karneleri üzerinden yapılmaktadır. Karnelerdeki ana hedeflere bağlı departman hedef adımları ve çalışan hedef adımlarının yer aldığı ölçmeler Balanced Scorecard sistemi ile yürütülmektedir.

Hedef karneleri şirketin ana stratejilerine bağlı olarak oluşturulur. Çalışan için her bir aksiyon adımı üst yöneticisi ile birlikte uzlaşılarak belirlenir. Aksiyon adımlarının ağırlığı ise stratejik hedeflerin ağırlığı doğrultusunda belirlenir.

Motivasyon ve İç İletişim

Çalışanlarımız için daha huzurlu bir iş ortamı sağlamak, motivasyonlarını geliştirmek ve etkin iletişime dayalı bir ilişki kurmak amacıyla çalışmalar yapar, projeler gerçekleştiririz. Çalışan Memnuniyet Anketleri ile iş ve çalışma ortamına, marka algısına, yönetsel yaklaşımlara ait geri bildirimler alarak iyileştirme alanlarımızı görürüz; sonuçlara göre haritamızı belirleriz. Çalışanlarımızı dinler, onların önerilerine önem veririz. Çalışanlarımızın ulusal, dini bayramları ile diğer özel günlerini çeşitli organizasyonlarımızla kutlarız.  “Hep birlikte” toplantıları, eğitim panelleri gibi kurum içine yönelik düzenlediğimiz birçok organizasyonda bir araya geliriz. Ay içerisindeki haberlere düzenli olarak yayınladığımız iç iletişim bülteninde yer veririz ve bu sayede tüm çalışanlarımızın şirketle ilgili güncel gelişmelere ulaşmasını sağlarız.

Hep Birlikte olmanın değerini biliyoruz ve bir arada yaptığımız kutlamalar etkinlikler, yayınladığımız yayınlarla tüm çalışanların kaynaştığı bir ortam yaratıyoruz.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH