Haag-Streit Octopus 900 Basic

Görme Alanında Güvenilir Yardımcınız - TOP strateji ile kısa sürede çekim - Otomatik göz takip sistemi ile güvenilir sonuçlar - 90 derecede çok amaçlı görme alanı

Haag-Streit Octopus 900 Basic

Görme Alanının Temel Taşları

Gözün işlevsel durumunun tanısal amaçlı dokümante edilmesi, ilk defa von Graefe’nin 1856 yılında tanjant ekranı kullanmasıyla gerçekleştirilmiştir. 1872 senesinde Scherk tüm görme alanını daha iyi şekilde test edebileceği ilk yarım daire perimetreyi tanıttı. 1945’te, Bern Üniversitesi’nden Hans Goldmann, Haag Streit ile birlikte Goldmann 940 tipi perimetreyi geliştirdi. Standardize edilmiş kontrollü parametreler ve çok üstün pantografa sahip bu cihaz, bugün dahi kinetik perimetrenin referans aldığı kontrollü tanı ve dokümantasyon sağlıyor.

Ürünün Özellikleri:

 • Hızlı Görüntüleme ve Erken Teşhis İmkanı
 • Fiksasyon Kontrolü
 • Otomatik Pupil Ölçümü
 • Otomatik Göz Takip Sistemi
 • TOP Strateji ile 2-4 Dakika Arası Çekim Süresi
 • 7-1 Çıktısı ile Kolay Değerlendirme
 • Standart HFA Çıktısı
 • Beyaz/Beyaz Görme Alanı Testi
 • Dinamik, Normal ve LVS (Az Görme Goldmann) Stratejileri ile Detaylı Muayene
 • 180 derecelik görüş açısıyla çift gözlü mercek testi
 • Her bir göz için yalnızca 2 dakikada tam eşikleme testi ve yaklaşık 1 dakikada görüntüleme
 • Motorize refraktif lens tutucular ile ergonomik çözümler
 • Octopus EyeSuite™ Perimetri Yazılımı ile Hasta Kaydı, İnceleme ve Progresyon Analizleri

Otomatik Görme Alanının Tarihi
Franz Fankhauser ve arkadaşları otomatikleştirilmiş perimetrinin ilkelerini ve konseptini Bern Üniversitesi’nde tekrar geliştirdi. Sonuç olarak 1974 yılında, ilk otomatik statik perimetre olan Octopus 201 bulundu. O tarihten itibaren Octopus; G-patern, direkt projeksiyon sistemi, görme alanı analizleri için geliştirilen stratejiler ve yazılımlar gibi birçok yeniliğin öncüsü olmuştur. 2002 yılında Ulrich Schiefer Octopus 101’i adına patent alarak reaksiyon zamanlı kompanse kinetik perimetreyi tasarlamıştır. Yapılan araştırmalar Goldmann’ın kinetik perimetresinde sonuç kıyaslanabilirliğinin ispat edildiğini ve orjinal Goldmann 940 tipi perimetresinin tekrar edilebilme üstünlüğünü göstermiştir.

Haag Streit Octopus 900
Zirveye tırmanırken, yanınızda güvenebileceğiniz bir partner ararsınız. Octopus fiksasyon kontrolü ve otomatik göz takip sistemi, hastanız için en iyi sonucu sağlar. İki buçuk dakikalık tam thresholdu hem standart hem de SWAP perimetri ile birlikte sunar. Eye Suite Perimetri programı ile geniş ve kapsamlı bir analiz sağlar. Yeni Octopus 900 teknolojisi 90 derecelik Goldmann küreyi sunarken, bilgisayar destekli standart Goldmann kinetik programını da desteklemektedir.

90 Derece Açılı Çok Amaçlı Görme Alanı
Octopus 900, 90 derecelik görsel alanın tamamını kapsayan tam boyutlu Goldmann küresi kullanır.
Görme alanının 4 farklı yöntemini bir arada bulunduran Octopus 900 kendi alanındaki tek cihazdır.

Güvenilir Partneriniz
Güvenilirlik konusunda taviz vermeyen Octopus, yüzde 100 fiksasyon kontrolü sağlar. Böylece aldığınız sonuçlarda fiksasyon kayıpları konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Haag-Streit perimetreler hastalara konfor sağlarken, kullanıcılara da oldukça yardımcıdır. En güvenilir ve en anlamlı sonuçların en asgari sürede sağlanmasını garanti eder.

Fizyoloji Tabanlı Programlar
Çok yaygın kullanılan programlardan olan 32, G paterni Octopus’ta standarttır. 32 modeli tarafından kaçırılmış parasantral lokal körlüğü keşfetmek için uygulanan bu muayene programı, aşırı stimuli yoğunluğu sağlar. G modelindeki testlerin lokasyonlarının dağılımı, fonksiyonel ve yapısal bulgular arasında iyi bir korelasyona izin veren sinir lifleri demeti katmanını takip eder.

Fiksasyon Kontrolü
Benzersiz Octopus fiksasyon kontrolü, statik perimetrede verilen stimuliye engel teşkil edecek tüm göz kırpmalarını yakalar. Hastanın göz kırpmasıyla bölünen stimuli test süresince, otomatik olarak tekrarlanır. Doğru fiksasyon tekrar bulunana kadar geçici bakış değişimleri muayeneyi otomatik olarak durdurur. Böylece daima güvenilir sonuçlar alınır.

Otomatik Göz Takibi
Otomatik Göz Takibi (AET) pupillanın pozisyonunu fark eder ve gözü merkezde tutar. Octopus, güvenilir ve gecikmemiş sonuçlar için en uygun koşulları sağlar.

Network
Octopus EyeSuite™ Perimetre ile en kapsamlı analizler parmaklarınızın ucundadır. Bu sayede hastalarınıza Octopus ve HFA sonuçlarını renkli ve anlaşılması kolay grafiklerle gösterebilirsiniz.
Octopus görme alanı ile kullanılan EyeSuite™ programı konuyu anlar ve sizi yönlendirir. Görmek istediklerinize sadece birkaç tıklamayla ulaşırsınız.
EyeSuite™, bilgisayarınız ya da ağınızdaki muayene veri ve görsellerinin depolanması, analiz edilmesi ve basılmasını sağlayan Haag Streit’a özel bir programdır.
EyeSuite™ ile tüm muayenelerin toplam görünümündeki değişimleri analiz edebilirsiniz.

İlerleme Analizleri
dB’deki yıllık ilerleme oranı Uluslararası Glokom Derneği tarafından önerilen şekilde hesaplanır.

Aktarma
Mevcut görme alanı görüntülerini alabilir, devam eden Octopus ve HFA muayenelerini tek yazılımda yönetebilirsiniz.

Genel Görünüm
Bir resim binlerce kelimeye bedeldir. Octopus görme alanı ve EyeSuite™ ile hastalarınıza en net resmi verebilir, onlar üzerinde en etkili izlenimi bırakabilirsiniz.

Güven İlişkisi
Görme alanı, diagnostik bulmacanın önemli bir parçasıdır. EyeSuite™ programının sağladığı grafiklerle hastanızın görme durumunu net bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. EyeSuite™ vakalara çok geniş bir açıdan bakmanızı sağlarken, tanı ile ilgili tüm soru işaretlerini kaldırarak, doğru değerlendirme yapmanızı sağlar.

Ayrıntılı Bilgi

Haag-Streit-logo

Ürünle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH