Acriva UDB 625

UD Yapısı ile Mükemmel Görüş - Ultra definition asferik optik - Yüksek kromatik aberasyon kontrolü - Yüksek modüler transfer fonksiyon değeri (MTF)

Acriva UDB 625

  • Monofokal
  • Şeffaf
  • All Square TM 360° keskin kenar
  • Ultra Definition Asferik Optik
  • Yüksek Modüler Transfer Fonksiyon Değeri (MTF)
  • Yüksek ABBE değeri (58) Kromatik Aberasyon Kontrolu
  • Geniş diyoptri aralığı
  • 2D barkod teknolojisi

Teknik özellikler

Materyal Hidrofobik yüzey, %25 su içerikli akrilik
Optik Boyut 6.00mm
Optik Dizayn Monofokal
Haptik Boyut 12.50mm
Haptik Dizayn Balance Modifiye C
Haptik Açı
Refraktif İndeks 1.46
Tavsiye Edilen Akustik A Konstant 118.0
Tavsiye Edilen Optik A Konstant Srk-T : 118.4 - Srk-II : 118.6
Diyoptri Güç Aralığı -20.00D'den +45.00D'ye kadar (0,50D aralıklarla)
Tavsiye Edilen Enjektör &Kartuş Sistemi Acrijet Green

Ultra Definition Asferik Optik

AcrivaUD serisi göz içi lensleri asferik yapıda ve aberasyon kontrollüdür. Özel optik dizaynı sayesinde GİL’den kaynaklanabilecek aberasyonu düzeltmenin yanı sıra,korneanın pozitif sferik aberasyonunu optimum düzeyde düzelterek daha yüksek görüntü kalitesi (Ultra Definition) sağlar. Tüm Acriva serisi göz içi lensleri  UD teknolojisi ile üretilmektedir.

Yüksek Modüler Transfer Fonksiyon Değeri (MTF)

MTF değeri ;optik sistemlerin kalitesini ölçmekte kullanılan, İSO 11979 standartlarıyla belirlenmiş bir ölçüm kriteridir. MTF Değerinin 1’e yakınlığı lensin optik kalitesini gösterir.

 *MTF: Modülasyon Transfer Fonksiyonu.(0ptik performans potansiyelinin ölçüsü)

Acriva serisi tüm lensler yüksek MTF değerine sahiptir. Üretilen tüm lenslerin MTF değerleri teker teker kontrol edilir.

Yüksek Modüler Transfer Fonksiyon Değeri (MTF)

MTF değeri ;optik sistemlerin kalitesini ölçmekte kullanılan, İSO 11979 standartlarıyla belirlenmiş bir ölçüm kriteridir. MTF Değerinin 1’e yakınlığı lensin optik kalitesini gösterir.

 *MTF: Modülasyon Transfer Fonksiyonu.(0ptik performans potansiyelinin ölçüsü)

Acriva serisi tüm lensler yüksek MTF değerine sahiptir.

Yüksek Kromatik Aberasyon Kontrolü

Kromatik Aberasyon ;ışık demeti içerisindeki farklı dalga boylarındaki ışık ışınlarının farklı odak noktalarına kırılmaları sonucu saçılmayı ifade eder. Yüksek ABBE değeri düşük kromatik aberasyon anlamına gelir. Işık saçılmaları engellenir. Acriva serisi tüm lensler, 58 ABBE değeri ile yüksek kromatik aberasyon kontrolüne  sahiptir.

 

Geniş Diyoptri Aralığı

-20.00 D/+45.00 D aralığında 0.50 D basamaklarla tüm dioptri ihtiyaçlarını karşılayacak geniş dioptri aralığı mevcuttur. Ayrıca 60 D kadar özel üretim yapılır.

All Square 360 Derece Geliştirilmiş Keskin Kenar

acriva-ud-613-4

Tüm AcrivaUD serisi göz içi lensleri All Square™ 360° geliştirilmiş keskin kenar dizaynına sahiptir. Bu kenar dizaynı sayesinde arka kapsül opasifikasyonu oluşum riski minimal seviyeye indirilmiş olur.

Arka kapsül lensin arka yüzeyine daha iyi ve uygun bir şekilde yapışır. Bu teknoloji aynı dioptrideki standart keskin kenarlı lenslere göre daha ince göz içi lensi üretilmesine imkan sağlar.

Özel Barkod Teknolojisi

acriva-ud-613-6

Tüm AcrivaUD Serisi GIL’ler standart çubuk barkod yanında, üretim aşamalarını ve ürünün detaylı özelliklerini gösteren özel barkod sistemiyle takip edilmektedir. 2 boyutlu(Datamatrix) barkodun içeriğini; marka, model, üretim tarihi, son kullanma tarihi,seri no (dioptri, sıra no, hangi tarih ve saatte hangi üretim aşamasından geçtiği, üretildiği hammadde kodu, hangi makinelerden ve kaçıncı bıçaktan geçtiği vb.), lot no,EAN 13 bilgileri oluşturmaktadır. Bu barkod sistemi daha sağlıklı bir lens üretimini ve kontrolünü sağlar.

Ayrıntılı Bilgi

retina_logo

Ürünle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH