Dr. Ercan Varlıbaş yeniden BİYOSAD Yönetim Kurulu Başkanı Seçildi

Biyoteknoloji Sanayicileri Derneği (BİYOSAD) Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Olağan Genel Kurul’da yapılan seçimlerle yönetim kurulu belirlendi. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ikinci kez Dr. Ercan Varlıbaş seçildi.

Türkiye’de biyoteknoloji alanında sürdürülebilir bir ekosistemin kurulması amacıyla çalışmalar yürüten BİYOSAD, Olağan Genel Kurulu’nu İstanbul’da gerçekleştirdi. Yapılan seçimler sonucunda Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden Dr. Ercan Varlıbaş seçildi.  BİYOSAD Başkan Vekili Ahmet Fethi Polat, Başkan Yardımcıları ise Dr. Orhan Çömlek ve Fikret Dinç oldu. Derneğin diğer Yönetim Kurulu Üyeleri ise Dr. Talat Buğur, Bülent Çökmez ve Çağlar Kahraman olarak belirlendi.

            BİYOSAD PROJELERİNE DEVAM EDECEK

 BİYOSAD Yönetim Kurulu Başkanı Varlıbaş, konuyla ilgili gerçekleştirdiği açıklamada; “Ülkeler arası rekabetin geleceğini belirleyecek olan Biyoteknoloji alanında Türkiye’nin güçlü bir konuma ulaşması için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de biyoteknoloji alanında sürdürülebilir bir ekosistem oluşması amacıyla çok önemli bir proje geliştirdik. Start-up’lar, KOBi’ler gibi sektörün irili ufaklı tüm paydaşlarını bir araya getirecek Biyoteknoloji üssü oluşturarak katma değeri yüksek, ihracata yönelik biyoteknolojik ürünler geliştirmeyi hedefliyoruz. Sürdürülebilir bir ekonominin yapı taşlarından birini hayata geçirmeyi planlıyoruz“ şeklinde konuştu.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH