Dr. Ercan Varlıbaş: “Jeff Bezos’un bize borcu var”

Dünyanın en zengin adamı Amazon’un Sahibi Jeff Bezos, Türkiye’ye gelerek lüks yatıyla Datça’ya demir attı. Jeff Bezos’un Türkiye’de tatil yaptığı bu günlerde Türkiye’deki ilişkileri de gündeme geliyor.

Daha önce Amazon’un isim hakkı davası açtığı ve bu davanın sonucunda kazanan taraf olan VSY Biotechnology şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş’la görüştük.

Dr. Varlıbaş; Amazon Kontakt lens markasının isim hakkı davasını kazandıklarını fakat daha öncesinde markanın satışını Bausch +Lomb’a gerçekleştirdikleri için dava sürecinin uzun sürmesinden dolayı bir kayıplarının olduğu bilgisini vererek; konuyla ilgili şöyle bir espri yaptı; “Jeff Bezos tabiki bu durumu bilemez, ama bize borçlu. Bu borcu Türkiye’ye yatırım yaparak kapatabilir” dedi.

Dr. Varlıbaş, “Jeff Bezos iş dünyasına ilham kaynağı olan çok önemli bir kişidir. Hayat hikayesini okudum, ilgiyle takip ediyorum. ‘Kendisine Türkiye’ye hoş geldin’ diyorum” şeklinde konuştu.  Dr. Varlıbaş, “Jeff Bezos’a Ege kıyılarında orijinal Türk yemeklerini tatmasını öneririz” dedi.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH