Canlı Cerrahi Sempozyumu Gerçekleşti

VSY Biotechnology CEO’su Özge Altınbaş Göktekin: “Oftalmolojideki son cerrahi yöntem ve tekniklerin uygulandığı, bilimsel görüş ve sunumların aktarıldığı Canlı Cerrahi Sempozyumu, oftalmolojinin günümüzde geldiği son noktayı gözler önüne seriyor.“

“TOD 3. Canlı Cerrahi Sempozyumu” 20- 22 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti. Canlı cerrahi uygulamaları Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Ameliyathanesinde yapıldı ve eş zamanlı olarak kongre merkezine uydu aracılığı ile aktarıldı. Türk Oftalmoloji Derneği’nin (TOD) KRC, VRC, Glokom, KOY, Şaşılık, OPC birimlerinin canlı ve video cerrahi oturumları, uydu sempozyumları kongre merkezinde tek salon uygulaması ile izleyicilere sunuldu.

Biyoteknoloji sektörünün önde gelen kuruluşlarından VSY Biotechnology’nin de canlı cerrahi etkinliği düzenleyerek katılım gösterdiği sempozyumda, oftalmoloji alanından bilim insanları ve uzmanlar görüş, bilgi ve değerlendirmelerini paylaşma olanağı buldu.  VSY Biotechnology Canlı Cerrahi etkinliklerinin ilki; 21 Haziran 2019’da 17.00 ve 18.00 arasında; ikinci ise 22 Haziran 2019’da 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Dünyanın ilk ve Tek Sinüzoidal Trifokal Göz İçi Lensi canlı yayın ile katarakt hastalarına uygulandı.

VSY Biotechnology CEO’su Özge Altınbaş, TOD tarafından düzenlenen canlı cerrahi sempozyumlarının Türkiye’nin oftalmoloji alanının gelişimine önemli katkılarda bulunduğunu söyleyerek, “TOD tarafından gerçekleştirilen canlı cerrahi sempozyumlarının üçüncüsü bu yıl da oftalmoloji alanının önemli isimlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Oftalmolojideki son cerrahi yöntem ve tekniklerin uygulandığı, bilimsel görüş ve sunumların aktarıldığı bu sempozyumlar, oftalmolojinin günümüzde geldiği önemli noktayı gözler önüne seriyor.  VSY Biotechnology olarak biz de gerçekleştireceğimiz canlı cerrahi etkinliğiyle, bu önemli organizasyona destek veriyor olmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz” şeklinde konuştu.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH