Amerikan Kongresi’nde Tek Türk Firması

Amerikan Cataract and Refractive Surgery (ASCRS),  Amerika Birleşik Devletlerini’nin Başkenti Washington’da gerçekleşti. Amerikan Katarakt ve Refraktif Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kongre’de Türkiye’den VSY Biotechnology yer aldı. Kongrede VSY Biotechnology ekibinden; şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş, CEO’su Özge Altunbaş Göktekin, Kurumsal İletişim Müdürü Berna Özel Güvensan, Yurtdışı Satış ve Pazarlama Grup Müdürü Fatih Ergin, Oftalmoloji Yurt Dışı Ürün Müdürleri Betül Kahraman ve Candan Aydın bulundular.

VSY Biotechnology yetkilileri, kongre alanındaki standında oftalmoloji alanının temsilcileri ile buluştu; onaylı Ar-Ge merkezinde geliştirilerek üretimi gerçekleştirilen ürün portföyüne dair soruları yanıtladılar; ayrıca sağlık biyoteknolojisine ilişkin bilgi alış verişinde bulundular.

60’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren VSY Biotechnology, son teknoloji ile ürettiği ve tüm ülkelerde patent başvuruları yapılan yeni göz içi lensi Acriva Trinova’yı da kongre sırasında dünyaya tanıttı. Acriva Trinova göz içi lensi katarakta çözüm oluştururken aynı zamanda yakın-orta ve uzak mesafelerde kesintisiz sürekli görüş sağlayarak; hipermetrop, miyop, astigmat göz kusurlarını ortadan kaldırabiliyor. Ameliyat sonrasında göz bozuklukları giderilebiliyor ve hasta hayatına gözlük takmadan devam edebiliyor.  Özel tasarımı sayesinde karanlık tüm ışık koşullarında gözde optimum ışık dağılımı gerçekleştiriyor; daha iyi kontrast duyarlılığı oluşuyor. Yüzde 92 oranında çok yüksek bir seviyede efektif olarak retinaya ışık iletimini gerçekleştirebilen göz içi lensi, bu özelliğiyle de karanlık ortamlarda dahi kolay görüş imkânı sunabiliyor. Trinova gözde ışık dağılımını engelliyor. Trinova kullanıcılarında ‘kedigözü parlamaları’ oluşmuyor.

Kongre boyunca yapılan interaktif paneller, workshop çalışmaları, vaka incelemeleri, cerrahi video sunumları ile de oftalmolojide alanındaki güncel gelişmeler ortaya kondu.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH