VSY Biotechnology Geleceğin Yöneticilerini Yetiştiriyor

VSY Biotechnology; Yönetici Yetiştirme Programı (Management Trainee) ile geleceğin yönetici adaylarını yetkinlik mülakatlarıyla belirliyor ve hem şirket içi, hem de özel eğitimler ile onları yetiştirerek geleceğin yöneticilerini oluşturuyor. VSY Biotechnology Yönetim Kurulu Başkan Dr. Ercan Varlıbaş ve VSY Biotechnology CEO’su Özge Altunbaş Göktekin’in Yönetici Asistanları, Management Trainee (MT) olarak seçiliyor. Bu pozisyonlar sayesinde şirketin tüm departmanlarıyla etkileşim halinde olan yönetici adayları zaman içerisinde kariyer edinmek istedikleri departmanları belirliyorlar ve tercih ettikleri alanlarda kariyer planları çerçevesinde ilerliyorlar. Böylelikle şirketi iyi tanıyan ve pozisyonuna uygun yetkinlikleri taşıyan yöneticilere şirket bünyesinde yer verilmesi planlanıyor.

VSY BIOTECHNOLOGY’NIN MT’LERİ

VSY Biotechnology Yönetici yetiştirme stratejisi kapsamında MT olarak seçilen ve Dr. Varlıbaş’ın daha önce Yönetici Asistanlığını gerçekleştiren Sema Akıl, finans bölümünde kariyer yapıyor. Akıl, şu anda finans departmanında uzman yardımcılığı pozisyonunda MT programına devam ediyor. Dr. Varlıbaş’ın yeni Yönetici Asistanı Gülser Kıroğlu ve VSY Biotechnology CEO’su Özge Altunbaş Göktekin’in Asistanı Cansu Akıcı da MT pozisyonunda görevlerini sürdürüyorlar.

VSY Biotechnology CEO’su Özge Altunbaş Göktekin; konuyla ilgili yaptığı açıklamada insan gücü ve kalitesinin şirketlerin en önemli kaynakları olduğunu belirterek, “MT’lerimizi seçerken aradığımız önemli kriterler bulunuyor. Yöneticilik vasıflarını taşıyan, iletişim yönü kuvvetli gelişime ve yeniliğe açık, analitik düşünülebilen adaylar tercih ediyoruz. 4 yıllık üniversite mezunu olması ve iyi derecede yabancı dil bilmesi de şartlarımız arasında. Yetkinlik bazlı mülakatlarımız alımlarımızda etkili oluyor. MT’lerimiz bulundukları pozisyon itibariyle şirketin bütününü görme, yani tüm iş akış süreçlerinde deneyim elde etme imkânı buluyorlar. Sonrasında yaptıkları tercihler doğrultusunda kendi kariyer programlarını belirliyorlar” şeklinde konuştu. MT Programı kapsamında VSY Biotechnology bünyesinde çalışan Kıroğlu, Akıl ve Akıcı da MT olarak işe başlamalarını kendileri için çok önemli bir fırsat olarak gördüklerini belirterek; tüm iş süreçlerine hakim olabilmenin vizyonlarını geliştirdiklerini de ifade etiler.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH