Uydu Sempozyumunda Dünyanın İlk ve Tek Sinüzoidal Yapılı Trifokal Göz İçi Lensi Anlatılacak

Uydu sempozyumunda dünyanın ilk ve tek sinüzoidal yapılı trifokal göz içi lensi anlatılacak
VSY Biotechnology “trifokal göz içi lens teknolojisi’ne yeni bir yaklaşım” sunuyor

Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği tarafından 22-26 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen 36. ESCRS Kongresi sırasında ileri teknoloji ile üretilerek göz kusurlarını düzelten trifokal lensler mercek altına alınacak. VSY Biotechnology tarafından Ar-Ge’si yapılarak geliştirilen AcrivaUD Trinova lenslerinin özellikleri, klinik sonuçları; kongre kapsamında 24 Eylül 2018’de düzenlenecek olan “Trifokal Göz İçi Lens Teknolojisi’ne Yeni Bir Yaklaşım” konulu Uydu Sempozyumu’nda konuşulacak. Dünyanın dört bir tarafından Trinova göz içi lensini hastalarına implante eden doktorlar, Trinova’nın dünyada farklılık yaratan özelliklerini oftalmoloji endüstrisiyle paylaşacaklar.

İtalya’dan Dr. Roberto Belluci ve Slovenya’dan Dr. Marko Hawlina’nın moderatör olarak yer alacağı Uydu Sempozyumu’nun konuşmacıları arasında; Hollanda’dan Dr. Ruth Lapid Gortzag, Japonya’dan Dr. Minoru Tomita, Polonya’dan Dr. Ewa Mrukwa Kominek, Belçika’dan Dr. Johan Blanckaert bulunuyor. Doktorlar, göz içi lensle yaptıkları implantasyon deneyimlerini ve hasta sonuçlarını sempozyumda paylaşacaklar.

Tüm dünyadan 10 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi beklenen kongre boyunca VSY Biotechnology oftalmoloji (göz bilimi) uzmanlarıyla buluşarak inovatif ürünlerini tanıtacak. Bu kapsamda VSY Biotechnology’nin standında da çeşitli ülkelerden uzmanlar Trinova deneyimlerini paylaşıp, oftalmologlardan gelen soruları cevaplayacaklar. Sempozyum konuşmacılarından Johan Blanckaert ayrıca özel bir oturumda Trinova çalışmalarının özet bir bildirisini sunacak.             

Dünyadaki birçok yeniliğe imza atan VSY Biotechnology; Sünisoidal Vision Technology (SVT) üretim tekniği ile ürettiği Trinova lensleri ile katarakt hastalarının yakın, orta ve uzak mesafeyi gözlüksüz görebilmeleri sağlanabiliyor. Bu lensler göz hekimleri tarafından göz içindeki doğal merceğin çıkarılarak, yerine yapay merceğin yerleştirilmesi ile kişilere implante edilebiliyor. Kongre boyunca hekimler tarafından yakından incelenebilecek Trinova lensin, dünya çapındaki patent başvuruları tamamladı.

Avusturya Viyana’da bulunan Reed Messe Kongre Merkezi’nde 22-26 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ESCRS Kongresi’nde VSY Biotechnology B510 no’lu standında ziyaretçileriyle buluşacak.

GÖKTEKİN: “OFTALMOLOJİ ALANINA GETİRDİĞİMİZ YENİ TEKNOLOJİYİ KONUŞACAĞIZ”

VSY Biotechnology CEO’su Özge Altunbaş Göktekin, oftalmoloji alanında dünyanın en önemli etkinliklerinden biri olan ESCRS Kongresi’nde yer alıyor olmaktan ve üstün teknolojiye sahip yepyeni ürünleri ile endüstriyle buluşmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Göktekin: “Uydu Sempozyumu’nda dünyanın birçok ülkesinde lens uygulaması gerçekleştiren uzmanlarla her yönüyle Trinova’yı konuşacağız, tüm dünyada patent başvuruları yapılan SVT teknolojisi ile ürettiğimiz göz içi lensimizin oftalmoloji alanına getirdiği yenilikleri ele alacağız” dedi.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH