Teknoloji Jüri Özel Ödülü VSY Biotechnology’nin

TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD İşbirliğiyle verilen Teknoloji Ödülleri’nin 13.’sü sahiplerini buldu. VSY Biotechnology, “Büyük Ölçekli Firma -Ürün” kategorisi Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. VSY Biotechnology Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş, ödülünü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın elinden aldı.

VSY Biotechnology; Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve Türk Sanayicileri, İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) tarafından düzenlenen “13. Teknoloji Ödülleri”nde, “Büyük Ölçekli Firma- Ürün” kategorisinin Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Firma, “Yakın, Orta ve Uzak Görüş Mesafelerinde Kesintisiz Görüş Sağlayan, Dünyanın İlk ve Tek Sinüzoidal Göz İçi Lensi: Acriva Trinova” ile 13. Teknoloji Ödülü’nün sahibi oldu. VSY Biotechnology Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş ödülü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın elinden aldı.

Türkiye’de teknolojinin gelişimine öncülük eden kuruluşların üst düzey temsilcilerinin katıldığı törende, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yanı sıra, 13. Teknoloji Ödülleri Yürütme Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, TTGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ultav, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal teknoloji ödüllerini sahiplerine teslim ettiler.

Teknoloji Ödülleri, Türkiye’nin teknoloji geliştiren ülkeler arasında yer almasının sağlanması ve yenilikçi ürünlerin teşvik edilmesi amacıyla düzenleniyor. 13. Teknoloji Ödülleri’nde belirlenen 8 kategoride 45 proje finale kaldı.

ACRIVA TRINOVA TEKNOLOJİSİ

VSY Biotechnology tarafından Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilerek üretilen ve tüm dünyada patent başvuruları yapılan Acriva Trinova göz içi lensi, retinaya yüksek ışık iletimi gerçekleştirerek, tüm mesafelerde kesintisiz üstün görüş sağlıyor.  Bu akıllı göz içi lensi sayesinde; katarakta çözüm oluşturulabilirken, aynı zamanda miyop, hipermetrop, presbiyopi, astigmatizm gibi göz kusurlar iyileştirilebiliyor; gözlük veya kontakt lens bağımlılığına son verilebiliyor. Acriva Trinova dünyada bir ilk olan Sunizoidal SVT Teknolojisi ile üretiliyor.

VSY Biotechnology daha önce 2016’da düzenlenen 12. Teknoloji Ödülleri’nin sahibi olmuştu. 2010’da da Büyük Teknoloji Ödülü’nü kazanmıştı. Ayrıca 2012 ve 2014 yılının finalistleri arasında da yerini almıştı.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH