Tekno Yatırım Projeleri Hayata Geçiyor

TEKNO YATIRIM PROJELERİ HAYATA GEÇİYOR

TC. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, VSY Biotechnology’nin İstanbul’da bulunan Ar-Ge Merkezi’ni ve üretim tesislerini ziyaret ederek, tekno yatırım proje aşamaları hakkında bilgi alarak gelinen noktayı yakından inceledi. VSY Biotechnology Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş ve tesis yetkilileri ile bir araya gelen Doç. Dr. Çelik, Türkiye’nin tekno yatırım projelerinin gelişimine ve hayata geçmesine yönelik mutluluk duyduklarını ifade etti.

TC. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik; VSY Biotechnology’nin tekno yatırım projelerinin hayata geçirildiği Ar-Ge Merkezi’ni ve üretim tesislerini ziyaret etti. Ar-Ge Merkezi’ni ve fabrikayı gezen Doç. Dr. Çelik; VSY Biotechnology Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş ve tesis yöneticileri ile görüştü. Doç. Dr. Çelik; tekno yatırım projelerinin hayata geçmesinden dolayı duydukları mutluluğu ifade ederek; Türkiye’nin inovatif yüzünü oluşturan VSY Biotechnology gibi firmaların gerçekleştirdikleri Tekno Yatırım Projeleri” ile Türkiye’ye değer kattıklarını söyledi.

TÜRKİYE’DE İLKLERİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

VSY Biotechnology Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş da, sürdürülebilir inovasyon ilkesi ile yenilenen ve gelişen üretim alanlarında Türkiye’de birçok ilke imza atmanın sevincini yaşadıklarını belirterek; “ inovatif ürün geliştirerek birçok üründe dış pazarlara olan bağımlılığı sona erdirdik; yeni projelerimizle ülkemizde henüz üretilemeyen daha birçok ürünü üretmeye başlayacağız” dedi. Son dönemde aldıkları yeni patentlerden de bahseden Dr. Varlıbaş; tekno yatırım projelerinden biri olan yeni özel tasarımlı göz içi lens katlama sistemine sahip olan Preloaded Enjektör ürününün patentini Avrupa’dan aldıklarını açıkladı. Dr. Varlıbaş; VSY Biotechnology tarafından devam eden Üç Tekno Yatırım Projesi’ne daha başarıyla devam ettiklerini sözlerine ekledi.

TEKNO YATIRIM PROJESİYLE ÜRETİLEN YENİLİKÇİ ENJEKTÖRÜN ÖZELLİKLERİ

Tekno Yatırım Projesi kapsamında; VSY Biotechnology Ar-Ge Merkezi’nde tasarlanıp, geliştirilen ve VSY Biotechnology üretim tesislerinde üretimi gerçekleştirilen yeni preloaded enjektör sayesinde; enjektöre lens yerleştirme işlemi yapılmadan, hızlı ve kolay bir şekilde katarakt ameliyatları gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede katarakt ameliyatlarında, ameliyat öncesi lensi hazırlama aşamasında meydana gelen insan kaynaklı hata oranının düşürülmesi ve katarakt operasyonunun kolaylaştırılarak operasyon süresinin azaltılması amaçlanıyor. Ayrıca operasyon ön hazırlık sürecinde oluşabilecek kontaminasyon riskinin de minimize edilerek hasta güvenliğinin artırılacağı öngörülüyor.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH