Schwind Amaris 1050RS

Schwind Amaris 1050RS

Amaris Ailesinin Yeni Amiral Gemisi

Schwind Amaris 1050RS yıllardır süregelen gelişmiş çalışmaların ürünüdür ve Amaris ailesinin en güçlü excimer lazeridir. Her şeyi yapabilmek için değil, her şeyi en iyi şekilde yapabilmek için tasarlanmıştır. Bu nedenle Amaris 1050RS bütün teknolojileri içinde barındıran bir sisteme sahiptir. İnovatif lazer sistemi 1050Hz’lik eşsiz bir tekrarlama oranı-şuan pazardaki excimer lazerler arasında – ve sonuç olarak dioptric başına 1.3saniye ile en kısa ablasyon süresini sunar.

 • 1050Hz çalışma hızı / Tekrarlama Oranı
 • 0.54mm ışın boyutu
 • Diyoptri başına 1.3 saniye ile en kısa ablasyon süresi (6mm OZ)
 • Süper-Gaussian ışın profili
 • Işın Uygulaması – Otomatik Fluence Seviye Ayarlaması (AFLA)
 • Aktif 7D Göz Takibi
  • 1050Hz Turbo örnekleme oranı
  • Gecikmesiz (Latency-Free) göz takibi
  • Limbus – Pupil Takibi ve rotasyon ayarlaması
  • Z-ekseni boyunca hareket (6.boyut)
 • SmartSurface Teknolojisi – Pürüzsüz Kornea Optimizasyonu  – ‘Wow Etkisi’
 • Geliştirilmiş statik ve dinamik siklotorsiyon kontrolü
 • Akıllı termal etki kontrol algoritması (ITEC)
 • Ablasyon esnasındaki dumanı emen motorize ‘plume evacuator’
 • Eşsiz hava akımı dizaynıyla partikül aspirasyon sistemi
 • Trans-PRK ile korneada ‘No-Touch’ tedavisi
 • Standart Tedavi (Aberration-Free) ve kişiye özel Korneal-Oküler Wavefront tedavi seçeneği ile Schwind Ork-Cam modülü: Refraktif Tedavi
 • PresbyMAX modülü: Presbiyopi Tedavisi (Prosedür başına ücret)
 • PACHY-CAM (Pakimetri destekli lamellar keratoplasti) modülü: Terapötik Tedavi (Prosedür başına ücret)
 • PTK-Modülü: Terapötik Tedavi
 • 90ͦ dönebilen lazer kolu
 • 90 ͦ ‘ye kadar dönebilen hasta yatağı (Opsiyonel motorlu versiyon)
 • 19’’ Panel PC – 2 aks üzerinde döndürülebilen dokunmatik ekran monitör, entegre touch-pad’li yıkanabilen klavye
 • Aydınlatması ve büyütmesi kişiye göre ayarlanabilen elektronik lazer mikroskobu
 • 235 mm’lik çalışma uzaklığı
 • Opsiyonel online pakimetri
 • Opsiyonel diagnostik biyomikroskop – 2 aks üzerinde dönebilen, 4 farklı diaframlı
 • Opsiyonel CXL-365 vario Korneal Kollajen Çapraz Bağlama
 • Opsiyonel Video Sistemi
 • Opsiyonel hasta ayarlaması için Cross Lazer
 • Opsiyonel Schwind Mednet Network Çözümü

Aktif 7 Boyutlu Göz Takibi

AMARIS 1050RS’nin aktif 7 boyutlu göz takip sistemi ile yer ve zaman tayini yapabilmesi en inovatif özelliğidir. Çığır açan Latency- Free Takibi zaman faktörünü, yani yedinci boyutu göz önünde bulunduruyor. Bu özellik ile göz takip sistemi, gözün yakalanması ve lazer tetiklenmesi arasındaki dönemde meydana gelecek göz hareketlerini tahmin ederek lazer atışlarını kompanse ediyor. Bunun sonucunda, lazer sisteminde gecikme yaşanmıyor ve tedavi daha da güvenli yapılıyor.

Maksimum Doğruluk - Minimum Tedavi Süresi

Schwind Amaris 1050RS, “gerçek” 1050 Hz hızında çalışmaktadır. Yüksek hızlı performansı ve alışılmışın dışında hızlı çalışan eye tracker ile kombinasyon sonucu en üst düzeyde güvenlik sağlamaktadır. Sistem en uygun ablasyon seviyesini belirlemek için otomatik fluence ayarlama tekniğini kullanmaktadır. Planlaması yapılan refraktif düzenlemeye bağlı olarak, korneada yapılan ablasyonun yaklaşık yüzde 80’i yüksek fluence seviyesinde gerçekleştirilmektedir.İnce düzeltme ise geliştirilmiş çözünürlük ve düşük fluence ile yapılmaktadır. Bu sayede tedavi hızı önemli ölçüde artırılmaktadır. Özellikle yüksek değerli refraktif bozukluklar ciddi oranda daha kısa sürede, daha yüksek güvenlikle ve daha yüksek doğrulukla tedavi edilmektedir.

Yumuşak ve Etkin

“Akıllı Termal Etki Kontrol Sistemi” tedavi esnasında lazer atışlarının dinamik bir yapıda özel olarak dağıtılacak şekilde ayarlanmasını sağlamaktadır. Bu, lazer atışı esnasında korneanın gerekli oranda soğuması için daima yeterli zamanın olduğu anlamına gelmektedir. Bu sayede kornea yüksek atış miktarından dolayı oluşan zarardan en yüksek oranda korunmaktadır.

Gelişmiş Siklotorsiyon Kontrolü

Schwind Amaris 1050RS, limbus ve göz yapısının tanınması prensibi ile çalışan dinamik ve statik siklotorsiyon kontrolü imkanı sunmaktadır. Gözün görünür eksendeki yani 6 boyuttaki tüm hareketlerini kontrol ve kompanze etmektedir. Statik torsiyon kontrolü, hasta dikey pozisyonda ve sırt üstü yatarken oluşan torsiyonal farklılıkları tespit etmekte ve düzeltme yapmaktadır. Buna ilave olarak Schwind Amaris 1050RS, tedavi esnasında oluşan dönme hareketlerini de tespit ederek gerekli ayarlamaları yapmaktadır. Bu şekilde kusursuz bir lazer tedavisi gerçekleşir.
Pupil büyüklüğünün otomatik olarak görüntülenmesi ilave bir güvenlik sağlamaktadır. Aynı anda aydınlatmada pupil çapı, tedavi öncesi yapılan ön muayenedeki büyüklükle aynı olacak şekilde otomatik olarak ayarlanır.
Eye tracker, pupil tanımlamasının yanı sıra limbus algılaması da yapmaktadır. Pupil çapı değişikliklerinden farklı olarak limbus çapı aynı kalmaktadır. Bu yüzden limbus, ablasyonun merkezi olarak referans alınır. Bu sayede tedavi boyunca ablasyon merkezi sabit kalır. Bunun hastalarınıza sağladığı avantaj ise desantralize ablasyondan korunmak ve tedavi öncesi pupil dilatasyonuna veya herhangi bir başka ilaç tedavisine gerek kalmamasıdır.

Çığır Açan Teknoloji: TransPRK ile “No - Touch” Tedavisi

Schwind Amaris Dünya’da ilk kez çığır açan ‘No-Touch’ tekniğini geliştirdi. Göze herhangi bir mekanik işleme gerek dahi kalmadan miyopi, hipermetropi ve astigmat gibi gözdeki kırma kusurlarını tedavi etme imkanı sunuyor. TransPRK tekniğinde merkezde 55 mikron, periferde 65 mikron epitel kaldırılacak şekilde bir algoritmaya sahiptir. Bu değerler daha önceden değiştirilemezdi fakat yeni sürüm SP6(Servis Pack 6) ile artık değiştirilebiliyor. Ancak eğer kornea epitel kalınlığını ölçebiliyorsak bu durumda uygulanacak optik zonu değiştirerek oluşacak kayıptan veya fazla kazançtan kurtulabiliriz.

Smart Surface ® ile En Düzgün ve Pürüzsüz Korneaya Ulaşın

SmartSurfACE, göze dokunmadan yapılan innovatif bir yüzey ablasyon metotudur.SmartSurfACE, TransPRK yüzey tedavisi ile inovatif SmartPulse Teknolojisinin kombine olarak tek bir modülde sunulmasıdır. SmartPulse® teknolojisi fullerene yapısını baz alan oluşturulan sofistike geometrik modeli kullanır. Bu 3 boyutlu model korneanın eğriliğini en gerçekçi haliyle ortaya koyar ve uygulanan ışınları daha önce hiç olmadığı kadar birbirine yakın pozisyonlamaya olanak sağlar. Bu teknolojinin gelişim aşamasında özellikle korneanın periferi hedeflenmiştir. Yapılan bu yenilikler sayesinde SmartPulse teknolojisi ile mükemmel pürüzsüzlükte korneal yüzeyler elde edilir.

Kişiye Özel ve En Detaylı Tedavi Planlama Olanağı

Schwind Amaris 1050RS, Schwind CAM yazılımı sayesinde ısmarlama ve kapsamlı tedavi planlaması imkanı sunmaktadır. İster “Aberration Free” ister Korneal Wavefront ya da Ocular Wavefront olsun, “kişiye özel” tedavilerinin hepsi Asferik Profil tekniğini kullanmaktadır. Tedavi planlaması Schwind diagnostik sistemlerinde veya direkt olarak lazerin başında girilebilmektedir. Veri aktarımı son derece kolay ve güvenlidir.

Presby MAX® Modülü ile Benzersiz Bir Presbiyopi Tedavisi

Dünya’da ilk Schwind Amaris tarafından geliştirilen PresbyMAX® tedavi modülü ile, uzak,orta ve yakın mesafede kusursuz üç boyutlu görüş kalitesi elde edilir. Schwind PresbyMAX® ile her iki gözün de binoküler görüşü oluşturmak için görsel işlem sürecine aktif olarak katkı sağlamaktadır. Sonuç olarak, hastalar tüm mesafelerde iyi görme keskinliği ile kontrollü multifokal görüş elde edebilmektedirler.

Partikül Temizleyici

Bu özellik Schwind’in son yeniliklerinden biridir. Schwind Amaris 1050RS’e ait özel partikül temizleyici sistem, korneanın ameliyathane ortamında oluşan değişikliklerden etkilenmemesini ve kornea üzerindeki ortamın daima stabil kalmasını sağlamaktadır. Partikül giderici bu sistem sayesinde enerji kaybına sebep olan partiküller, hava akımı oluşturularak ablasyon bölgesinden uzaklaştırılır. Lazer ışını ise ışın yolunda vakumlanmış bir ortamdan gelmesi dolayısıyla dış ortamdan yalıtılmıştır.

Her detay sizin için düşünüldü.

Yapılan araştırma sonuçları gösteriyor ki; Schwind Amaris 1050RS excimer lazer; astigmatlı miyopi tedavisinde çok daha yüksek güvenirliğe, etkinliğe sahip olup tedavi sonrası görüş kalitesi yüksektir

Yüksek çözünürlüklü online pakimetre

Kusursuz güvenlik konseptinin son ürünü online pakimetredir. Ameliyat esnasında kornea kalınlığındaki değişimler, ekranda gerçek zamanlı olarak görüntülenmektedir. Sürekli kayıt yapmasının yanı sıra hedeflenen ölçüm flap hazırlık aşaması, flap kaldırılması, ablasyon öncesi ve ablasyon sonrası değerler olmak üzere ayrı ayrı sınıflara ayrılmaktadır. Bu işlem, cerraha tedavi esnasında her aşamada hızlı ve doğru karar verme imkanı sunmaktadır. Tedavi verileri “Treatment Log” belgesi olarak kaydedilir.

Ayrıntılı Bilgi

schwind-logo

Ürünle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH