Acriva Reviol Tri-ED 611

Acriva Reviol Tri-ED 611

 • Trifokal
 • Sarı Kromoforlu (Optimum kromofor oranı: %0.02)
 • Yüksek Kontrast Duyarlılık
 • 1,8 mm’den implantasyon kolaylığı (MICS)
 • All Square TM 360° keskin kenar
 • Ultra Definition Asferik Optik
 • Uzak, yakın, orta ve ara mesafelerde net görüş
 • Aktif Difraktif optik yapısı ile maksimum ışık kullanımı,minimum halo-glare
 • Semi Apodize özelliği ile optimum ışık dağılımı
 • EDOF (Enhanced Depth of Focus-Geliştirilmiş Fokus Derinliği) özelliği
 • Kesintisiz Sürekli Görüş
 • Pupilden Bağımsız Görüş
 • +3.00 D Yakın,+1.50 D Orta mesafe ekleme
 • Yüksek Modüler Transfer Fonksiyon Değeri (MTF)
 • Yüksek ABBE değeri (58) Kromatik Aberasyon Kontrolu
 • Geniş diyoptri aralığı
 • 2D barkod teknolojisi

Teknik özellikler

Materyal Hidrofobik yüzey, %25 su içerikli akrilik, sarı kromoforlu
Optik Boyut 6.00mm
Optik Dizayn Trifokal
Haptik Boyut 11.00mm
Haptik Dizayn Plate Haptik
Haptik Açı
Tavsiye Edilen Akustik A Konstant 118.0
Tavsiye Edilen Optik A Konstant Srk-T : 118.3 - Srk-II : 118.5
Diyoptri Güç Aralığı (Özel Üretim) 0.00D'den +32.00D'ye kadar (0,50D aralıklarla)
Tavsiye Edilen Enjektör &Kartuş Sistemi Acrijet Green
 

Trifokal +Geliştirilmiş Fokus Derinliği

Acriva Reviol Tri-ED; Difraktif Trifokal Teknolojisi’ne getirilen yeni yaklaşım ile  katarakt cerrahisinde ve presbiyopi tedavisi sonrasında kesintisiz sürekli görüş imkanı sağlamaktadır. Acriva Reviol Tri-ED  geliştirilmiş fokus derinliği teknolojisine sahip üç odaklı bir lenstir ve yenilikçi difraktif halka yerleşimleri sayesinde orta mesafe geçişlerinde dahi mükemmel MTF sonuçlarına sahiptir. Mevcut trifokal lensler  ile karşılaştırmalı yapılan ölçümlerde Acriva Reviol Tri-ED  daha yüksek MTF değerlerine ulaşır.  MTF, Modüler Transfer Fonksiyonu optik sistemlerin kalitesini ölçmekte kullanılan ve optik sistemden geçen ışık miktarını uzaysal frekansta ölçen bir değerlendirme metodudur. “İyi” kriterine sahip olması için ISO 11979-22 standartlarını sağlaması gerekmektedir. Acriva Reviol Tri-ED ’in MTF değerleri hastaya kesintisiz sürekli görüş imkanı sunmaktadır

Maksimum Işık Kullanımı

Acriva Reviol Tri-ED’in  aktif difraksiyon teknolojisi 50’i aşkın ülkede binlerce implantasyon sonucunda kendini kanıtlamıştır. Acriva Reviol Tri-ED, uygun ışık dağılım oranı ile retinaya maksimum ışık transferi sağlar. Efektif ışık transfer değeri %89.1’ dir. Difraktif lensler faz farkı oluşturarak ışığı yakın ve uzak arasında dağıtırlar. Acriva Reviol Tri-ED eşsiz yükseklik, genişlik ve aralığa sahip aktif difraktif halkaları ile ışığı mükemmel oranda tüm odaklara iletir. Tüm optik yüzeye dağılmış aktif difraktif yapı sayesinde pupilden bağımsız görüş sağlar.

Yarı-Apodizasyon

Acriva Reviol Tri-ED3 farklı odak oluşturmak için 3.0 dioptrilik yakın ve 1.5 dioptrilik orta mesafe eklemeye sahiptir. Acriva Reviol Tri-ED optimum dioptri eklemeleri ile oluşturulan odak noktalarıyla tüm mesafelerde keskin görüş imkanı sunar ve odak noktalarının üst üste kesişmesi probleminden arındırılmıştır. Multifokal optiklerde difraksiyon verimliliği direkt olarak görüntüleme karakteristiği ve performansı ile ilişkilidir. Odak noktalarının üst üste kesişmesi görüntü kalitesinin bozulmasına ve fotik fenomen yaşanmasına sebep olur. Acriva Reviol Tri-ED’in difraksiyon teknolojisi geometrik modelleme sonuçları baz alınarak bu problemlerden arındırılmıştır.

 

Optimum Işık Dağılım Oranı

Acriva Reviol Tri-ED ,ışığı 6mm’lik pupil açıklığında %44 uzak, %28 orta mesafe ve %28 yakın odağa dengeli biçimde dağıtır. Bu dengeli ışık dağılımı mezopik şartlarda dahi yüksek kontrast, duyarlılık sağlar. Multifokal lenslerin optik performans başarısı difraksiyon kuralları çerçevesinde ışığın maksimum oranda transferine ve ışık kaybının düşüklüğüne bağlıdır. Eşsiz difraksiyon yapısı ile Acriva Reviol Tri-ED trifokal lensler arasında en yüksek ışık  transfer oranına sahiptir.

Tüm Mesafelerde Geliştirilmiş Görme Kalitesi

Klinik çalışma sonuçlarına göre Acriva Reviol Tri-ED düzeltilmemiş uzak, orta ve yakın mesafe görme keskinliklerinde (UDVA, UIVA ve UNVA) anlamlı derecede yüksek sonuçlar sergilemektedir. Bifokal lenslerle kıyaslandığında orta mesafede çok daha yüksek görüş kalitesi sunduğu binoküler defokus eğrisi üzerinden açıkça görülebilmektedir. Post operatif refraktif değerler -0.75 ile +0.25 aralığında ölçülmüştür. Hiç halo ve glare şikayeti bildirilmemiştir. 3-12 aralığındaki uzaysal frekanslarda kontrast duyarlılık sonuçları oldukça yüksek değerler vermiştir. Hastaların %92’si gözlükten tümüyle kurtulmuştur.

Ultra Definition Asferik Optik

Tri-Ed-6
Acriva Reviol Tri-ED ,tüm Acriva serisi göz içi lensleri gibi asferik yapıda ve aberasyon kontrollüdür. Özel optik dizaynı ve negatif asferite değeri sayesinde GİL’den kaynaklanabilecek aberasyonu düzeltmenin yanında, korneanın pozitif sferik aberasyonunu optimum seviyede düzelterek daha yüksek görüntü kalitesi (Ultra Definition) sağlar. Bu özellik hastalara daha yüksek derinlik hissi verir.

Ultra Definition Dizayn Avantajları

 • Daha yüksek görüntü kalitesi
 • Düşük ışık şartlarında dahi yüksek kontrast duyarlılık
 • Yüksek derinlik hissi

All Square 360° Geliştirilmiş Kesin Kenar

Tri-Ed-7

Gerçek PCO Bariyeri

Yenilikçi keskin kenar yapısı hücre ilerlemelerine karsı geometrik ve mekanik bariyer oluşturarak PCO riskini minimuma indirir. Aynı zamanda eşsiz teknolojisi sayesinde daha ince optik üretilmesine olanak sağlar.

Özel Dizayn

360° geliştirilmiş keskin kenar ve premium materyal, implantasyon sonrası arka kapsül opasifikasyonuna karsı ikili bariyer etkisi oluşturur. Gerçekleştirilen güncel sonuçlarına göre arka yüzeyde bulunan keskin kenar yapı PCO oluşumunu engelleyen en etkili yöntemdir.

Kromatik Aberasyon Kontrolü

tri-ed-10

Net Görüş

 Acriva Reviol Tri-ED’in Abbe değeri 58’dir ve bu değer GİL pazarındaki en yüksek değerlerden biridir. Bu değer Acriva Reviol Tri-ED’in üst seviyede kromatik aberasyon kontrolü yapmasına olanak sağlar.

Abbe Değerinin Önemi 

Kromatik aberasyon ışık demeti içerisindeki farklı dalga boylarındaki ışık ışınlarının farklı odak noktalarına kırılmaları sonucu saçılmayı ifade eder ve yüksek abbe değeri düşük kromatik aberasyon anlamına gelir. Işık saçılmaları engellenir.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH