Optikon Pulsar 2 Minimal Stress

Optikon Pulsar 2 Minimal Stress

Güç Kontrol Altında

Pulsar 2, hekim tercihine ve cerrahi tekniğe uygun venturi ve peristaltik pompa sistemi ile donatılmıştır. Cerrah, operasyon esnasında tubing seti değiştirmeden iki pompa arasında seçim yapabilmektedir. Tek parça “I/A Venturi-Peristaltik” kaset sistemi ergonomiktir, kolayca takılıp çıkarılabilmektedir. Çok kullanımlık ve tek kullanımlık versiyonları mevcuttur.

Cihazın patentli ve eşsiz fako sürücü devresi (Minimal Stress) sayesinde göze verilen fako enerjisi (U/S) minimize edilmiştir. Bu özellik “Küçük Kesi Katarakt Cerrahisi (MICS)” için önemli bir adımdır.

Pulsar 2’de 1.0-1.5 mm’lik küçük kesiler için çeşitli fako tipleri, irrigatif chopperlar, nükleus manipulatörler, kapsülereksis forsepsleri ve bimanual irriagatif I/A propları mevcuttur

Cihaz, kullanımı kolay, rahat görülebilen kontrol ikonlarına ve geniş görüş açılı ekrana sahiptir. Stabil Windows CE işletim sistemi sayesinde açıldığında kullanıma hazır olmaktadır (black-out proof). Kolay grafik ara yüzü sayesinde kritik pre-set değerleri ilk bakışta görülmektedir. Parametre ayarları harici pencere ile kolayca yapılabilmektedir. Pulsar 2, uluslararası alanda Türkçe yazılıma sahip ilk ve tek fako cihazıdır.

  • LCD dokunmatik ekran
  • Kolay kullanımlı Türkçe yazılım
  • HID xenon ışık sistemi
  • Minimal Stress Fako Teklonojisi
  • MICS Küçük Kesi Katarakt Cerrahisi

Contineus, Pulsed, Single Burst, Multi burst ve Continuous Burst Modları

Eş Zamanlı Double Linear (Çift Doğrusal) Ayak Pedalı

pulsar2ESP-1

Cerrah, double linear, programlanabilir ayak pedalı ile tüm donanım fonksiyonlarını kontrol edebilmektedir. U/S ve aspirasyon, kesme ve aspirasyon programlaması bulunmaktadır.

P.E.M. Software

P.E.M. software ile cerrah kullanacağı burst sürelerini ve bu burst darbelerinin modülasyonunu kendi tercih ve istekleri doğrultusunda ayarlayabilmektedir.

Minimal IOP İrigasyon Sistemi

Vit modül ile birlikte kullanılan cihazlarda, patentli minimal IOP irigasyon sistemi ile göz içine verilen sıvı, yerçekimi yüksekliğinden bağımsız olarak, özel mikro işlemci kontrollü pompa sayesinde yapılmaktadır. Bu sistemle daha kararlı bir ön kamara ve surge riskinde azalma elde edilmektedir.

Vitrektomi Modülü

pulsar2ESP-2

Cihazın vitrektomi kesicileri pnömatik giyotin tarzındadır. Bu durum elektrik osilasyonlu vitrektomi kesicilerininin vitreyi dolaması problemini ortadan kaldırır. Ön vitrektomide iki bin kesi yapabilir ve cihaza istendiğinde vit modül eklenerek, arka segment cerrahisi yapabilen kombine vitrektomi cihazı haline gelir.

Ayrıntılı Bilgi

Pulsar-2-MS-logo

Ürünle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH