Optikon Pulsar 2 ESP

Optikon Pulsar 2 ESP

Güç Kontrol Altında

Pulsar 2, hekim tercihine ve cerrahi tekniğe uygun venturi ve peristaltik pompa sistemi ile donatılmıştır. Cerrah, operasyon esnasında tubing seti değiştirmeden iki pompa arasında seçim yapabilmektedir. Tek parça “I/A Venturi-Peristaltik” kaset sistemi ergonomiktir, kolayca takılıp çıkarılabilmektedir.

Cihazın patentli ve eşsiz fako sürücü devresi (Minimal Stress) sayesinde göze verilen fako enerjisi (U/S) minimize edilmiştir. Bu özellik “Küçük Kesi Katarakt Cerrahisi (MICS)” için önemli bir adımdır.

Pulsar 2’de 1.0-1.5 mm’lik küçük kesiler için çeşitli fako tipleri, irrigatif chopperlar, nükleus manipulatörler, kapsülereksis forsepsleri ve bimanual irriagatif I/A propları mevcuttur.

 • LCD dokunmatik ekran
 • Kolay kullanımlı Türkçe yazılım
 • Minimal Stress Fako Teklonojisi
 • MICS Küçük Kesi Katarakt Cerrahisi

Contineus, Pulsed, Single Burst, Multi burst ve Continuous Burst Modları

Minimal Stress Fako Teknolojisi
Cihazda ve handpiece’in ucunda var olan mikroişlemciler sayesinde göze verilen u/s gücü her zaman kontrol edilir ve göze gereken u/s enerjisinden fazla enerji uygulanmaz.Böylece göze uygulanan enerji minimuma indirgenir.

Fako Çalışma Modları. Contineus, Pulsed, Single Burst, Multi burst ve Continuous Burst Modları bulunmaktadır.  Burst on-off süreleri ayarlanabilir.Minimal Stress teknolojisi ve burst on-off sürelerini ayarlayarak 1 milimetreden dahi küçük kesi FAKO gerçekleştirilebilir. Isı yalıtımını sağlamak içinde özel karbon kaplı tipler kullanılır.

Dokunmatik Ekran

Cihaz üzerindeki tüm ayarlamalar ekran üzerine dokunularak yapılır. Bu durum sterilizasyon açısından kolaylık sağlar. Kişi sponge’la dahi ekrana dokunarak ayarları değiştirebilir.

K.I.S.S. System

 • Stabil bir ön kamara oluşmasına yardımcı olur. KISS düşük irrigasyon basıncında oluşabilecek surge ve kollaps riskini ortadan kaldırır. Bu düşük basınçlı irrigasyon, göz içi dokularının güvenliği açısından önemlidir.
 • KISS yüksek vakum değerlerinde çalışırken surge ve kollaps riskini ortadan kaldırır. Bu durum hızlı katarakt ameliyatları sağlar.

P.E.M. SoftwareAyarlanabilir emisyon mod ile burst on/off süreleri ve modülasyonu hekimin kendi tercihine göre ayarlanarak sleev’siz küçük kesi çerrahi gerçekleştirilebilir.

 • Aynı zamanda bu mod ile göze verilen ultrason gücü azaltılarak kornea yanığı ve post-op ödem oluşma riski ortadan kaldırılır.

Çift Pompa Sistemi

 • Hekim kendi tercihine göre peristaltik veya venturi pompa sistemini ameliyatlarında kullanabilir.
 • İki pompa sistemi de cihazın bünyesinde mevcuttur ve istenildiği zaman tek tuşa dokunularak iki pompa sistemi arasında geçiş yapılabilir.
 • Pompa sistemleri ek modüller şeklinde değildir.

Üretici Firma ve Kullanıcı Arayüzü

Optikon İtalyan firmasıdır. Cihaz Windows CE işletim sistemini kullanır ve Türkçe yazılıma sahiptir. Bu sayede tüm uyarılar ve hatalar Türkçe olarak ekranda görülebilir. Türkçe arayüzü sayesinde kullanımı çok kolaydır

Eş Zamanlı Double Linear (Çift Doğrusal) Ayak Pedalı

pulsar2ESP-1

 • Single lineer modda ayak pedalını standart olarak kullanabildiği gibi double lineer modda u/s kullanmak için ayak pedalını sağa doğru hareket ettirmelidir.
 • Özellikle çok sert ve yumuşak vakalarda, istenilen vakum değerinde FAKO kullanma olanağı sağlar.
 • Ayak pedalı son kademeye kadar vakumu kontrol ederken, istenilen vakumda pedalı sağa doğru hareket ettirerek U/S kullanma olanağı sunar.
 • Double lineer ayak pedalı kontrollü FAKO gücü kullanma imkanı sağlar.

Minimal IOP İrigasyon Sistemi

Vit modül ile birlikte kullanılan cihazlarda, patentli minimal IOP irigasyon sistemi ile göz içine verilen sıvı, yerçekimi yüksekliğinden bağımsız olarak, özel mikro işlemci kontrollü pompa sayesinde yapılmaktadır. Bu sistemle daha kararlı bir ön kamara ve surge riskinde azalma elde edilmektedir.

Vitrektomi Modülü

pulsar2ESP-2

Cihazın vitrektomi kesicileri pnömatik giyotin tarzındadır. Bu durum elektrik osilasyonlu vitrektomi kesicilerininin vitreyi dolaması problemini ortadan kaldırır. Ön vitrektomide iki bin kesi yapabilir ve cihaza istendiğinde vit modül eklenerek, arka segment cerrahisi yapabilen kombine vitrektomi cihazı haline gelir.

Ayrıntılı Bilgi

pulsar2ESP-logo

Ürünle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH