Biyoteknoloji, Kongresi Endüstri ve Akademiyi Biraraya Getirecek

Türkiye Biyoteknoloji Derneği, iki önemli etkinliğe imza atıyor. Dernek; 30 Kasım 2017’de “2. Ulusal Biyoteknoloji Öğrenci Zirvesi”ni düzenleyecek, hemen ardından 1 Kasım- 3 Aralık 2017 tarihleri arasında ise “19. Uluslararası Katılımlı Ulusal Biyoteknoloji Kongresi”ni gerçekleştirecek. Etkinliklerin ev sahipliğini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi üstlenecek.
VSY Biotechnology Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş hem Zirvenin hem de Kongrenin davetli konuşmacısı olarak etkinliklerde yer alacak. Dr. Varlıbaş, 2. Ulusal Biyoteknoloji Öğrenci Zirvesi’nde “Başarı ve Hayata Dair” başlıklı konuşmasıyla öğrencilerle deneyimlerini paylaşırken; Biyoteknoloji Kongresi’nde “Türkiye’de Biyoteknoloji”yi anlatacak.

DR. ERCAN VARLIBAŞ: “BİYOTEKNOLOJİ ALANINDA SİNERJİ YARATILMASI AMAÇLANIYOR”
Konuyla ilgili açıklama yapan VSY Biotechnology Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş; Uluslararası katılımlı 19. Ulusal Biyoteknoloji Kongresi ile endüstri ve üniversitelerin bir araya gelerek güncel bilgilerin paylaşılması, yeni iş fikirlerinin oluşturulması böylece biyoteknoloji alanında sinerji yaratılmasının amaçlandığını belirterek sanayi ve üniversite işbirliğinin önemine dikkat çekti. Dr. Varlıbaş; “endüstriler teknolojinin gelişim hızına bağlı olarak sürekli kendilerini yeniliyorlar, teknikler değişiyor; bu sırada üniversitelerde de çok önemli projeler üretiliyor, tez çalışmaları yapılıyor. Bu tür organizasyonlar sanayi ve üniversiteler için çift taraflı bir etkileşim sağlayarak sektörlerde gelişmeyi tetikleyici bir rol üstlenmektedir” şeklinde konuştu.

PROF. DR. AHMET ÇABUK: “KONGREDE 170 PROJE SUNULACAK”
Türkiye Biyoteknoloji Derneğini’nin Düzenleme Kurulu’nda yer alan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çabuk da konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede Biyoteknoloji Kongresi boyunca bilim insanları tarafından toplam 170 projenin sunulacağını, ayrıca kongrede uluslararası konuşmacılara yer verileceğini açıkladı. Prof. Dr. Çabuk kongrenin 8 seksiyondan oluştuğunu belirterek, bu başlıkları söyle sıraladı: biyomühendislik, tıbbi biyoteknoloji, çevre biyoteknolojisi, endüstriyel biyoteknoloji, gıda biyoteknolojisi, hayvansal biyoteknoloji, nanobiyoteknoloji, tarımsal biyoteknoloji.

Türkiye Biyoteknoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Avni Öktem’in açılış konuşması ile başlayacak olan “19. Uluslararası Katılımlı Ulusal Biyoteknoloji Kongresi”nin program takvimine ve diğer detaylı bilgilere ulaşmak için http://www.biyoteknolojikongre.com/ adresine başvurabilirsiniz.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH